Porady przy typowaniu meczów

W pierwszym poście na stronie skupimy się na tym, na co należy zwrócić uwagę, gdy chcemy wytypować dane wydarzenie sportowe.

Po pierwsze, warto skupić się na tych dyscyplinach, którymi sami się interesujemy.

Owszem, można wyspecjalizować się np. w snookerze lub darcie, absolutnie nie mając z nim styczności na co dzień, ale będzie to wymagało większego zaangażowania czasowego z Waszej strony.

Po drugie - aktualna forma drużyny/zawodnika. Wydaje się, że to najbardziej kluczowy element tej układanki - ryzykując predykcję na kogoś, kto jest pod formą lub w ostatnim meczu złapał lekką kontuzję, będzie powodowało, że nasza szansa na wygraną znacząco zmaleje.

Trzecim czynnikiem będzie, według mnie, prześledzenie jak wygląda obecna sytuacja w klubie - zarówno ta sportowa, jak i finansowa. W przypadku drużyn, które mają złą sytuację finansową lub utrzymują się nisko w tabeli przed dłuższy czas, istnieje większe prawdopodobieństwo, że przegrają kolejny mecz.

Po czwarte, nie należy ulegać emocjom - analizując mecz np. Realu z Barceloną nie powinniśmy brać pod uwagę swoich kibicowskich upodobań, a jedynie rzetelne statystyki i fakty - zgodnie z zasadą, że emocje to zły doradca.

Ostatnim czynnikiem, na który chciałem zwrócić uwagę, będzie ustalenie sobie budżetu na grę i trzymanie się przyjętych stawek tak, aby po kilku nietrafionych meczach z rzędu nie zostać z zerem na koncie. Więcej o zarządzaniu budżetem w kolejnych artykułach na stronie, pozdrawiam!

Dodaj komentarz